Zásady zdravého spánku

Veškeré zdravotnické statistiky ukazují, že téměř celá naše populace (asi 70%) má zjevné potíže s páteří. Tyto problémy způsobuje jak sedavý styl života, tak nevhodné lůžko. Lékaři doporučují předcházet těmto poblémům právě kvalitním lůžkem. Lékařské výzkumy dokazují, že kvalitní kůžko regeneruje celkový stav těla až o 90%.

 Kvalitní lůžko by mělo být složeno z kvalitní matrace (studená pěna, líná pěna, latex nebo kombinace = sendvičová matrace) uložené na lamelovém roště.

 


Právě tato kombinace udržuje páteř v přirozeném tvaru. To znamená, při ležení na zádech v jejím fyziologickém, prohnutém tvaru a při ležení na boku ve tvaru přímky. Lidská páteř je nosným pilířem celého těla. Je tvořena celkem 24 obratly, které člověku umožňují pohyb a chrání míchu. Aby se lidský organismus mohl hýbat a chodit, potřebuje také meziobratlové klouby, vazy a ploténky. Právě pro tyto součásti lidského těla je důležité, aby se v noci mohli uvolnit a regenerovat na přirozenou elasticitu.

 


Kromě správné polohy páteře je pro zdravé spaní důležité rovněž dokonalá prodyšnost a vodní propustnost lůžka, neboť k pokožce má neustále proudit čistý vzduch. Z tohoto důvodu je lamelový rošt mnohem vhodnější než pevná neprodyšná podložka.

 


Zjednodušeně tedy říci, základní podmínkou pro plnohodnotný spánek je kombinace čtyř faktorů, které vytvářejí kvalitní lůžko:

1.       kvalitní matrace(studená pěna, líná pěna, latex nebo kombinace = sendvičová matrace)

2.       kvalitní lamelový rošt (minimálně 26 lamel o síle 3,6 mm a remenní kolébkou)

3.       kvalitní přikrývka a polštář

4.       kvalitní postel